Při tomto rozlišení obrazovky se nacházíte v omezeném režimu stránek, kliknutím přejdete na mobilní verzi.

Image of me

Je skvělé vidět Tádž Mahál. Ale ještě lepší je pozorovat ubíhající krajinu Rádžastánu z pryčny 4. třídy indických železnic. Je okouzlující navštívit Teherán. Ale ještě lepší je osobně poznat jeho obyvatele a chvíli u nich bydlet.

Cestování je o dobrodružství. Co si člověk vybaví z výpravy po letech? Rok stavby Modré mešity nebo šílenou jízdu horskými serpentinami Malého Kavkazu v rozpadající se maršrutce? 

Všimnul jsem si jedné zajímavosti. Čím je cesta luxusnější a pohodlnější, tím méně dobrodružství přináší. Ještě se mi nestalo, že bych zažil něco neobvyklého v 1. třídě vlaku nebo čtyřhvězdičkovém hotelu. Byla by ovšem lež tvrdit, že mi po skoro měsíčním putování Íránem nebodla horká koupel a king-size bed v Dubaji.

Někdy neodolám a pustím se po hlavě do dobrodružství, které by lidé v mém okolí považovali spíše za trest než něco lákavého. Zatímco mnozí turisté usrkávali z kokosového ořechu na prosluněných plážích v Mui Ne, já jsem se na skútru plahočil zaprášenými silnicemi středního Vietnamu a snažil se přežít v dopravním pekle.

Nejsem extra společenský člověk, ale potkávání nových lidí mě na cestování neskutečně baví. Nejlepší setkání jsou ta neplánovaná. Když si fakt sednete a dáte pár piv, potom vymyslíte třeba cestu do válečné zóny (cheers Alex).  

Máte něco na srdci? Dejte mi vědět na email napistemi(zavináč)pasapusu.cz.

Petr


Komu fandím

Jedničkou pro cesty po Indii je pro mě www.hindustan.cz. Portál je plný zajímavých praktických tipů na cestu. A co je nejdůležitější, podařilo se mi zde sehnat jízdenky pro moji měsíční cestu po Indii. Pohodlně jsem si v předstihu mohl vybrat nejlepší místa a Marcel vše vyřídil. Díky.

Dalším skvělým webem, na kterém je možné se "nachytřit" před cestou do Indie je tybrdo.cz. Obsahuje praktické články, zajímavé postřehy ze života Indů i trochu zamyšlení. 

Na festivalu Obzory o cestování a aktivitách v přírodě, jsem v listopadu 2017 vystupoval  v moderované diskusi jako jeden z přednášejících. Návštěvníky jsem seznámil s mým pohledem na krásy i nástrahy cestování po Indii.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používání tohoto webu s tím souhlasíte.

Rozumím