pasapusu.cz GLOBETROTTER

Při tomto rozlišení obrazovky se nacházíte v omezeném režimu stránek, kliknutím přejdete na mobilní verzi.

Travel gadgets: vychytávky na cestování

Zámek na zavazadla AirBolt Zámek na zavazadla AirBolt

Cestování vždy bývalo o vnímání nových míst i kultur, tak proč si neusnadnit každodenní činnosti různými vychytávkami na cestování, abyste se mohli naplno soustředit na dojmy z cesty. Těchto 13 gadgetů vám bude praktickým pomocníkem.

Knee Defender

Také vás už rozčiluje, jak si cestující v letadle na sedadle před vámi bez zeptání sklápí sedačku vám do obličeje? S Knee Defenderem už nikdo nebude zasahovat do vašeho životního prostoru. Gadget stačí nasadit na konstrukci vyklopeného stolku a cestující před vámi nebude schopný operku sedadla sklopit.

Dávejte si však pozor. Ačkoli americký federální úřad pro letectví tuto vychytávku nepovažuje za nelegální, pokud se nepoužívá při pojíždění, startu a přistání, většina amerických aerolinek Knee defender na svých palubách zakazuje. 

Více informací a kde koupit ► Knee Defender.

Swiss Card Victorinox

Jestli byl ve 20. století hitem švýcarský nůž, potom dnes je to švýcarská karta Swiss Card. Karta v sobě obsahuje 9 funkčních nástrojů – pilník, nůžky, šroubovák, nožík, kuličkové pero, pravítko, špendlík, párátko a pinzetu. Karta se pohodlně vejde do peněženky, takže ji můžete mít neustále k dispozici.

Více informací ► Swiss Card Victorinox

Víceúčelová švýcarská karta Victorinox

Spacáková přikrývka Cocoon

Není cesta, na kterou bych vyrazil bez cocoonu. Jízda vlakem po Indii, spaní pod moskytiérou v Samburu nebo když mi byla prostě jenom zima na Špicberkách. Cocoon využijete v teplých krajích místo spacáku, dále kdekoli v ubytování, kde není prostředí nejčistší nebo jako vložku do běžného spacáku. Přidává až 3° C. Sbalený cocoon je velice skladný a ocení ho i turisté cestující s příručním zavazadlem.

Více informací a kde koupit ► spacákovou přikrývku Cocoon

Cestovní zámek dveří

Ne vždy bývají hotelové dveře uzamykatelné, zámky kvalitní a recepční stejně mívají rezervní klíče. Pokud si chcete být na cestách 100% jistí svou bezpečností, kupte si cestovní zámek Lifeventure. Ten zajistí, že se nezvaní hosté nedostanou dovnitř i kdyby měli vlastní klíče. Alternativou může být bezpečnostní zarážka s alarmem.

Více informací a kde koupit ► cestovní zámek dveří Lifeventure

Cestovní zámek na dveře

Zámek zavazadla AirBolt

AirBolt je zámek 21. století. Otevíráte a zavírate jej pomocí mobilního telefonu, stejně tak můžete sledovat historii i odemykání. Zámek je chráněný 128bitovým šifrováním a GPS lokátorem. Samozřejmě nechybí odolnost proti dešti a alarm pro případ pokusu násilného oddělení.

Více informací a kde koupit ► zámek AirBolt

Travelsafe GII taška od Pacsafe

Jdete na pláž, chcete se jít koupat, ale máte s sebou telefon, fotoaparát, pas i peníze. Potom se neobejdete bez tašky Travelsafe GII, do které všechny cennosti schováte, otvor uzavřete kovovým lankem, zamknete zámkem s kódem a to přivážete třeba ke slunečníku. Taška se vyrábí v provedení 3l, 5l a 12l. Do největší velikosti schováte i notebook.

Více informací a kde koupit ► Travelsafe GII

Kompresní vak eVENT od Sea to Summit

Cestování nalehko je v dnešní době trend. Nízkonákladové letecké společnosti k němu vybízí svojí tarifní politikou levných letenek a proto se každému, kdo potřebuje ušetřit místo ve svém batohu, hodí kompresní vaky eVENT od Sea to Summit. Vaky dokáží zmenšit objem spacáku, bundy nebo oblečení až o 2/3 původního objemu. Tělo je navíc z lehkého a voděodolného materiálu.

Více informací a kde koupit ► kompresní vak eVENT Sea to Summit

Scrubba

Prací pytel Scrubba je ideální pomocník pro každého, kdo potřebuje během cest vyprat. Už žádné předražené pouliční prádelny nebo ždímání triček v umyvadle. Scrubba funguje jako malá ruční přenosná pračka. Stačí nalít 2-6 litrů vody, přidat čistící prostředek a pak už jenom mačkáte pytel než se oblečení vypere.

Více informací a kde koupit ► prací pytel Scrubba

Prací vak Scrubba

Tltr pillow

Každý kdo někdy cestoval v letadle na prostřední sedačce ví, že toto místo je v noci spíš za trest. Cestující si nemůže opřít hlavu o okénko a v cílové destinaci tak častokrát končí s bolestí krční páteře. Trtl Travel pillow vypadá jako šála, kterou si omotáte kolem krku. Zakončení však obsahuje fixační dlahu, která vám zpevní hlavu. Vedle plnohodnotného spánku vám poděkuje i váš krk. 

Více informací ► Tltr pillow

AirFly Pro

Letuška přinese sluchátka v plastovém obalu, vy je zapojíte do IFE, nasadíte si na uši a potom už jenom trpíte pod kvalitou zvuku. Pokud si chcete užít filmy a hudbu na palubě v plné kvalitě, pořiďte si AirFly Pro, zasuňte konektor a užívejte si kvalitní zvuk ve vašich bezdrátových sluchátkách. 

Více informací ► AirFly Pro

Capture Camera Clip

Patříte také mezi cestovatele, kteří bez fotoaparátu neudělají ani krok a chcete být připraveni na každý dokonalý záběr? Potom se neobejdete bez upevňovacího klipu vašeho fotoaparátu na popruh batohu. Systém Capture Camera Clip funguje pro všechny typy fotoaparátů, uvolníte jej rychlým stisknutím tlačítka s pojistkou a můžete fotit.   

Více informací a kde koupit ► Capture Camera Clip

Cestovní adaptér

Můj oblíbený adaptér je SKROSS, který se mi osvědčil při cestě do Indie, po Africe a v dalších zapadlých koutech světa. Pokrývá 9 typů zásuvek pro až 220 zemí světa. Samozřejmostí je USB port, díky čemuž je schopný nabíjet více zařízení.. 

Více informací ► Cestovní adaptér SKROSS

Cestovní adaptér SKROSS

Filtry na vodu Lifestraw 

Mnoho cestovatelů tyto filtry zná. Použít je můžete doslova k pití vody z kaluže. Vedle filtrů prodává Lifestraw i lahve. Cestování tak může být ekologičtější. Schválně, kolik plastových lahví vody spotřebujete během dvoutýdenní cesty po Asii? 

Více informací ► filtry na vodu Lifestraw

Praktické vychytávky gadgets

Související články